Hibátlan eredmények a XXXII. Országos Disputaversenyről

Taroltak az Apáczaisok!

November 15-én került megrendezésre a XXXII. Országos Disputaverseny pécsi fordulója, melyre az Apáczai Disputakör 4 csapatot nevezett, kettőt a II. (7-9. osztály) és kettőt a III. (10-12. osztály) kategóriában.

II. kategória tételmondata: A média nagyobb hatással van a diákokra, mint az iskola.                                                                                                        III. kategória tételmondata: Az iskolatípusok sokfélesége hatékonyabbá teszi a közoktatást.

A szombati egész napos vitázás után bizakodva vártuk a vasárnapi döntőket, ugyanis 3 csapatunk is veretlenül zárta a napot:

Budapest United: 3/3 , Marci és a többiek: 3/3, LeVitáció: 4/4

Pécs 2015

A fenti eredmények azt jelentették, hogy a II. kategóriában apáczais házidöntőre készülhettek csapataink.  A Sajósi Márton, Bezerédi Bendegúz, Fónai Kende alkotta Budapest United (9. osztály) és az Ányos Enikő, Kacimi Marwan, Mészárik Márkkal felálló Marci és a többiek (8. osztály) 3 héttel ezelőtt már találkoztak egymással az apáczais háziverseny döntőjében, ugyanezzel a tételmondattal, ugyanazokon az oldalakon, akkor a Marci és a többiek csapata került ki győztesen.

A másik kategóriában 3 győzelem után, az elődöntőben 2:1-es végeredménnyel jutott döntőbe LeVitáció csapatunk, szintén hibátlan mérleggel. A Perez-Lopez Áron, Király Márton, Murzsa Norbert trió mindössze az utazás napja előtt 3 nappal állt össze. Külön érdekesség, hogy Áron még nem vett részt Karl Popper vitaformátumban zajló versenyen, Norbi életében először volt 3-as beszélő, Marci pedig még csak a 8. osztályt kezdte idén.

A “kicsik” összecsapását a Budapest United nyerte, így a 3 fiú revansot vett a házidöntőért:

Marci és a többiek (támogató) – Budapest United (ellenző) – 0:5

A III. kategóriában pedig a Szókrakész Országos Vitaverseny győztesei ellen mérkőztek meg az apáczaisok és ezt az akadályt is sikeresen vették:

LeVitáció (támogató) – VelőSérv (ellenző) – 4:1

Összességében tehát, eredményekben gazdag hétvégét zárt az Apáczai Disputakör, a felkészítők Minich Eszter, Murzsa Norbert, Szikszai Mirkó és Tóth László voltak.

Végeredmények

Budapest United – 1. hely (II. kategória)                                                           Sajósi Márton, Bezerédi Bendegúz, Fónai Kende

Marci és a többiek – 2. hely (II. kategória)                                                        Ányos Enikő, Kacimi Marwan, Mészárik Márk

LeVitáció – 1. hely (III. kategória)                                                               Perez-Lopez Áron Ricardo, Király Márton, Murzsa Norbert